laupäev, 27. märts 2010

"ÜHTNE EESTI".

Mul on endaga nii palju tegemist, et maailmaasjades katsun säilitada teatud ignorantsuse ja päevakajalistest sündmustest ei kirjuta. Üldiselt.
Aga praegu ei saa ma aru: mis tähtsust sel on, kas Ojasoo "vassis" või mitte? Kõik on ju lõpuks üks MÄNG! Spiel? Mäng on keset publikut  nii et vaatajad on sama palju tegelased kui näitlejadki. "Me kaotame ära lava ja saali ning asendame nad üheainsa ilma igasuguste vaheseinte ja barjäärideta ruumiga!" (A.Artaud). Tegemist on lõpmatult suure avatud ruumiga, mis on vaja rääkima panna. Tegevuse hajusus selles ruumis mõjutab näitlejaid sama moodi kui vaatajaid. Reaalne elu on nüüd instrument.
Aga mis etendusega, kas keegi võiks mulle tumedale öelda, üldse tegemist oli, kus Lang tahtmatult või tahtlikult üheks vahendiks sai? Kuidas ta sinna sattus ja miks see sündmus nii tähtsaks muutus?

PS. Ilusat teatripäeva!!!

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Sai kuuli ja no mis siis. Vene rulett on ju MÄNG!

No teatri mäng on poliitiline must kampaania, sõltumata sellest, kas partei loomiseni jõutakse. Avaldatakse "komprat", garanteeritakse allika anonüümsus ja "ei vastutata avaldatud vihjete tõelevastavuse eest". Ja tuhanded aplodeerivad vaimustunult: kes tõrvab poliitikuid, on suur ja üllas. Pole kahtlust, et võimaluse korral valiks mõnigi neist näitlejad riiki juhtima kah...

tundmatu ütles ...

Just-just. Igal mängul tagajärg, igal mängijal vastutus!